Нова стъпка по стъпка карта за обяснение на Мекотели



Любовната стрела се изхвърля преди копулация за стимулиране на процеса.

В следващия етап личинката пада на дъното на водоема, претърпява метаморфоза и се превръща във възрастна форма.

Оцветяването на този синьопръстенен октопод показва, че индивидът е разтревожен и ухапването му може да бъде фатално Много мекотели произвеждат или акумулират от околната среда токсини, които представляват опасност за здравето и живота на хора и животни.

Овие мали животни кои живеат во океаните се претежно слепи и или срамнети со земја или цилиндрични.

Сред сладководните представители на класа се срещат и охлюви, които вторично са преминали към воден начин на живот.

Двучерупчестите имат уста, сърца, черва, хриле, стомаси и сифони, но нямат глави, радули или челюсти. Тези мекотели притежават абдукторни мускули, които при свиване държат двете половини на черупките си затворени.

Во морфолошки поглед, на мекотелите може да се разликуваат неколку региони: глава, на која се наоѓаат устата и сетилните органи; труп, во и на кој се сместени главните, витални органи; стапало, кое претставува месест орган што служи за движење и наметка (или мантија), како голем набор на кожата помеѓу трупот и стапалото.

Октоподите могат да се открият от тропиците до полюсите, от кораловите рифове до пясъчните наноси, от плитките лагуни до бездните. Или поне могат, ако ги забележиш.

Един вид мекотели, аплакофорите, са цилиндрични червеи без нито черупка, нито крака.

Още по-странно, повечето от невроните на октопода не се намират в мозъците му, а в ръцете му, които могат да функционират автономно, дори когато са отделени от тялото му.

По-голямата част от мекотелите живеят в дълбокия океан и са сравнително безопасни от унищожаването на техните местообитания и опустошаването от хората, но това не е случаят със сладководните мекотели (т.

Това мекотели е особено вярно, ако имате наранена кожа в обривите от екзема.

Мекотелите можеби се најтешката животинска група за просечниот човек да ги завитка рацете околу себе: оваа фамилија на безрбетници вклучува суштества кои се многу различни по изглед и однесување како полжави, школки и сипи.

В задното черво се отваря и каналът на мастилената торбичка, която е изпълнена с тъмен пигмент. С негова помощ животното изпуска „тъмна завеса“, с която се предпазва от неприятели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *